ДЕРЖПРАЦЯ ІНФОРМУЄ Компенсація роботодавцям

Постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2023 № 893 «Деякі питання надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю» затверджено Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю (далі – Порядок). Порядок № 893 визначає умови, механізм виплати роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, а також її строки та розмір. Облаштування робочого місця - це комплекс заходів та засобів, вжитих роботодавцем для адаптації та розумного пристосування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю згідно з документом, в якому визначена така рекомендація, з урахуванням потреби такої особи. Джерелами фінансування компенсації є кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та інших джерел, не заборонених законодавством (пункт 3 Порядку № 893). Компенсація надається регіональним центром зайнятості роботодавцю за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, а саме за придбаний (придбані) роботодавцем допоміжний засіб (допоміжні засоби) для облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, перелік яких визначений в додатку 1 до Порядку № 893. Виплачується компенсація в розмірі фактичних витрат роботодавця за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, але не вище граничного розміру компенсації. Граничний розмір компенсації не може перевищувати 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання, для осіб 2 з інвалідністю І групи (у 2023 році до 100,5 тис грн), 10 розмірів мінімальної заробітної плати — для осіб з інвалідністю ІІ групи (у 2023 році до 67 тис грн). 2 Для отримання компенсації роботодавець подає до центру зайнятості розташованого за місцем провадження діяльності роботодавця: • заяву щодо надання компенсації за формою, визначеною додатком 2 Порядку № 893; • копії документів, які підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю та придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця. Заява може бути подана: • особисто до центру зайнятості у паперовій формі; • в електронній формі: - засобами офіційного веб-сайту Державного центру зайнятості (за наявності технічної можливості); - за допомогою засобів електронних комунікацій шляхом надсилання заяви з накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, на офіційну адресу електронної пошти відповідного центру зайнятості; - засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі ― Портал Дія) (за наявності технічної можливості). Затверджена форма заяви та необхідна інформація щодо компенсації за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю розміщена у вільному доступі на інтернет-ресурсі Державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua у рубриці «Роботодавцям», підрубриці «Компенсація за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю» за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/kompensaciya-zaoblashtuvannya-robochyh-misc-osib-z-invalidnistyu-0.

00:57 21.11.2023

Вітає зі святом працівників  соціальної сфери

Вітає зі святом працівників соціальної сфери

Шановні працівники та ветерани соціальної сфери Удачненської селищної територіальної громади та всієї України! Щорічно, у першу неділю листопада, в Україні відзначають День працівника соціальної сфери. Це святом людей з великим серцем.  Допомога, розуміння та підтримка – це те, чого потребують люди у складних життєвих ситуаціях. Саме соціальні працівники докладають максимум зусиль, щоб людина відчувала себе потрібною, важливою та незабутою. Напередодні цього святкового дня, 3 листопада, заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Удачненської селищної ради Вікторія ЧЕРНІКОВА привітала працівників соціальної сфери громади з професійним святом та вручила їм цінні подарунки. Тож вітаємо всіх причетних до свята та дякуємо за копітку працю в умовах воєнного стану та вирішення складних соціальних проблем. Залишайтеся вогником надії і добра для тих, хто цього потребує. Мирного неба над головою вам, міцного здоров'я, щастя, злагоди, любові, родинного добробуту та подальших успіхів у поліпшенні соціального захисту населення! Зі святом!

11:57 05.11.2023

Увага! Тарифи на воду

Шановні мешканці громади. Доводимо до Вашого відома розпорядження начальника Удачнесьої селищної військової адміністрації від 16.10.2023р. № 169-од "Про встановлення тарифів на послуги з централізваного воджопостачання води КП "Покровськводоканал"

11:46 17.10.2023