Готуємося до жнив. Дотримуємося пожежної безпеки!!!

Дата: 21.06.2024 13:35

Покровське районне управління Головне управління ДСНС України у Донецькій області нагадує, щоб уникнути пожеж під час жнив, суворо забороняється:

- Курити та користуватися вогнем поряд з хлібними полями;

- Розкладати багаття на полях і поблизу них;

- Спалювати стерню та післяжнивні залишки;

- Паркувати та залишати техніку ближче ніж за 100 метрів від хлібних масивів, якщо вона не обладнана спеціальними засобами;

- Ходити по тимчасово перекритих дорогах та стежках під час жнив.

Керівникам агропідприємств та фермерських господарств варто забезпечити дотримання правил безпеки та уникати випалювання залишків врожаю, щоб уникнути займання полів та лісів. В період збирання зернових, нагадуємо основні вимоги норм з питань пожежної безпеки при збиранні врожаю:

- до початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні бути обладнані первинними засобами пожежогасіння. Трактористи, комбайнери, їх помічники та інші особи, задіяні на роботах зі збирання врожаю, повинні пройти протипожежний інструктаж;

- перед дозріванням колосових, хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів та залізниць, мають бути обкошені (із прибиранням скошеного) і оборані смугою не менше 4 м. завширшки;

- у період збирання та після збирання врожаю забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях;

Нагадуємо, що вогнегасники повинні бути обов’язково опломбованими та мати бірку із вказівкою дати перезарядження.

У період високої пожежної небезпеки виникає найбільша кількість лісових пожеж, які в окремих випадках набувають масштабів надзвичайних ситуацій. З метою запобігання виникнення пожеж у лісових масивах, нагадуємо про заборону відвідування лісів, спалювання сухої рослинності та розведення багаття. Пам’ятайте, ліс змінився, у землі, траві та тогорічному листі можуть знаходитися вибухонебезпечні або підозрілі предмети. Тож, якщо ви помітили підозрілий предмет необхідно відійти на безпечну відстань тим же шляхом, яким ви підійшли до предмета. Можна позначити це місце яскравим предметом, стрічкою, ганчіркою. Так саперам буде простіше відшукати дану ділянку.

Після того, як ви позначили місце та відійшли на безпечну відстань тим самим шляхом, потрібно викликати рятувальників за номером 101.

Шановні громадяни, пам’ятайте, дотримання вищезазначених вимог пожежної безпеки, а особливо під час спеки та жнив – обов’язок кожної людини!

В Кам'янському районі розпочалися жнива – Пильний Погляд

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)