Удачненська селищна рада
Донецька область, Покровський район

Повідомити про корупцію

Дата: 28.01.2024 23:25
Кількість переглядів: 209

Про корупційні зловживання – з уст викривачів

Повідомити про корупцію

Шановні громадяни!

1 січня 2020 року набув чинності Закон України “Про внесення змін до закону України “Про запобігання корупції” щодо викривачів корупції”.

Відповідно до частини першої статті 1 Закону України “Про запобігання корупції” викривач – фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, повідомила про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, вчинених іншою особою, якщо така інформація стала їй відома у зв’язку з її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходженням нею служби чи навчання або її участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання.

Крім того, відповідно до внесених до Кодексу України про адміністративні правопорушення змін (частина третя статті 272) викривач є свідком у справах про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією.

Разом з тим, згідно з внесеними до Кримінального процесуального кодексу України змінами (пункти 16-2 та 25 частини першої статті 3) викривач – фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, звернулася із заявою або повідомленням про корупційне кримінальне правопорушення до органу досудового розслідування та є заявником.

Права викривача виникають з моменту повідомлення інформації про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України “Про запобігання корупції”.

Права та гарантії захисту викривачів поширюються на близьких осіб викривача (частина третя статті 53-3 Закону України “Про запобігання корупції”).

Звертаємо увагу, що згідно з приміткою до статті 53 Закону України “Про запобігання корупції” близькими особами викривача є особи, зазначені в абзаці четвертому частини першої статті 1 Закону України “Про запобігання корупції”.

Повідомлення має містити фактичні дані, що підтверджують можливе вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень цього Закону, які можуть бути перевірені та стосуватися конкретної особи.

У разі наявності інформації про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України “Про запобігання корупції” працівниками Удачненської селищної ради та її виконавчих органів, ви можете скористатися наступними каналами для повідомлення:

 – антикорупційна телефонна „гаряча лінія“: 2-57-07.

Режим роботи: понеділок-четвер – з 8.00 до 17.15, п’ятниця – з 8.00 до 16.00 зі щоденною перервою з 13.00 до 14.00;

– електронна скринька –rada101923@ukr.net;

– засоби загального поштового зв’язку – вул. Залізничеа, 53, смт. Удачне 85334.

– шляхом особистого звернення до уповноваженого з питань запобігання та виявлення корупції в апараті та виконавчих органах Удачненської селищної ради;

Інформація у повідомленні про корупцію – факти про порушення вимог Закону особами, визначеними у статті 3 Закону має містити одну або декілька з таких ознак:

  • порушення обмежень щодо отримання подарунка, передбачені статтею 23 Закону;
  • запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачені статтями 28-36 Закону;
  • порушення встановлених Законом обмежень щодо одержання пільг, послуг і майна органами державної влади та органами місцевого самоврядування, передбачені статтею 54 Закону;
  • порушення вимог щодо обмеження спільної роботи близьких осіб, передбачені статтею 27 Закону;
  • порушення вимог стосовно обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, передбачені статтею 25 Закону;
  • недотримання актів законодавства з питань етичної поведінки, передбачені статтями 37, 38 Закону;
  • порушення вимог фінансового контролю, передбаченого статтями 45-46,48-52 Закону;
  • порушення, пов’язані з організацією роботи із запобігання і виявлення корупції;
  • порушення вимог проведення спеціальної перевірки, передбаченої статтею 56 Закону.

Увага! Повідомлення підлягають розгляду за наявності таких реквізитів:

  • прізвища, ім’я, по батькові особи, яка ймовірно вчинила правопорушення, її посада та місце роботи;
  • тексту повідомлення, що містить інформацію про факти вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, яка може бути перевірена;

          прізвища, ім’я, по батькові, адреси та підпису особи, яка надіслала повідомлення.

ФОРМА ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО КОРУПЦФЮ СКАЧАТИ


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь