ДЕРЖПРАЦЯ ІНФОРМУЄ Про надання інформаційної підтримки бізнесу в умовах воєнного часу та переваг офіційного працевлаштуванн

Дата: 07.01.2024 23:43

Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці (далі – Міжрегіональне управління) засвідчує свою повагу та повідомляє Вам, що Державною службою України з питань праці головним вектором діяльності визначено консультування та надання допомоги в організації процесу виробництва з метою збереження та зміцнення економіки України. Так, з початку війни Держпраці було започатковано проект надання консультаційної підтримки суб’єктам господарювання, в межах якого всім роботодавцям, що мають потребу і виявили бажання, працівниками Держпраці надається необхідна фахова консультаційна допомога з широкого спектру питань, зокрема, трудових відносин, безпеки праці, надання адміністративних послуг тощо. Також звертаємо вашу увагу, що у воєнний час задекларовані трудові відносини і сплата відповідних внесків є вкрай важливими для України, адже економіка держави знекровлена через російське вторгнення. Це запорука наповнення бюджету і зміцнення ВСУ, що можливо лише за умови максимальної поінформованості роботодавців та працівників щодо небезпек неофіційної праці для них самих та для країни загалом. Легальні трудові відносини гарантують вагомі переваги безпосередньо працюючим. Водночас, соціальна відповідальність бізнесу – запорука високої репутації. Споживачі більше довіряють бізнесу, який опікується соціальними проблемами, працює чесно та відкрито. Створюючи нові робочі місця – ви можете отримати державну підтримку, що в умовах воєнного часу, особливо актуально. Трудовий договір діє як запобіжний механізм, його наявність стимулює до дотримання встановлених законодавством прав і гарантій. Цей документ зменшує шанси на експлуатацію та несправедливе ставлення, виступаючи як щит для працівника у професійному житті. Укладення трудового договору стимулює і працівників і роботодавців відповідальніше ставитись до своїх прав і обов’язків та підвищує їх свідомість щодо відповідальності та можливостей захисту. Незадекларована зайнятість прямо чи опосередковано може сприяти такому негативному явищу як торгівля людьми. Торгівля людьми є жахливою реальністю сьогодення, яка через військову агресію та її ризики має негативну тенденцію до зростання. Торгівля людьми – це здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачі, приховування чи отримання людей шляхом погрози силою або її застосування чи інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою чи вразливістю стану або шляхом підкупу у вигляді платежів чи вигод для одержання згоди особи, яка 2 контролює іншу особу. Торгівля людьми є одним із найголовніших порушень прав людини в сучасному світі та злочином міжнародного характеру. Крім того, вважаємо за доцільне привернути вашу увагу до питань: - дотримання законодавства про працю при прийнятті на роботу осіб з інвалідністю та недопущення дискримінації працюючих людей з інвалідністю, створення гідних умов для їх продуктивної та безпечної роботи; - дотримання законодавства про працю при прийнятті на роботу неповнолітніх; - запобігання дискримінації та мобінгу у трудовому колективі; - необхідності забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків у трудових відносинах; - організація суспільно корисних робіт. В умовах воєнного стану важливим аспектом є психосоціальна підтримка на робочому місці, яка має ґрунтуватися на письмовій політиці підприємства. З шаблоном політики можна ознайомитися за посиланням https://pratsia.in.ua/ilo/shablon-polityky.html. З метою адвокації психосоціальної підтримки на робочому місці запроваджено Всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?». Дізнатися більше, як виявити стрес у себе чи близьких, як підтримати, контролювати і допомогти собі та іншим людям, можна за посиланням http://howareu.com. Більше інформації та відповіді на найактуальніші питання застосування трудового законодавства, у тому числі з питань ризиків використання незадекларованої праці, потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, дотримання прав працівників з інвалідністю, трудові права неповнолітніх, запобігання дискримінації та мобінгу, психоціальної підтримки на робочому місці, залучення громадян до суспільно корисних робіт, рівних прав і можливостей жінок та чоловіків у трудових відносинах, зокрема і у воєнний час, Ви можете знайти на порталі pratsia.in.ua, або скориставшись сервісом «інтерактивний інспектор» за посиланням interaktuvnyiinspektor_smu@ukr.net. Також повідомляємо, що багато корисної інформації для роботодавців та працівників розміщується на офіційних веб-сайтах Державної служби України з питань праці https://dsp.gov.ua, Міжрегіонального управління https://smu.dsp.gov.ua, на сторінках у соціальних мережах, на Telegram-каналі Міжрегіонального управління. Міжрегіональне управління навіть у такий надскладний період залишається вашим надійним соціальним партнером, помічником та асистентом у питаннях законодавства про працю. Дякуємо вам за довіру.

Про обов'язок Держпраці проводити перевірку виконання нормативу робочих  місць для працевлаштування осіб з інвалідністю | ADVOKAT POST

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)