Заходи з протипожежної безпеки під час жнив – запорука збереження врожаю!

Дата: 07.07.2023 12:16

У громаді невдовзі розпочнуться жнива – гаряча пора для кожного хлібороба. Наразі погодна ситуація досить складна. Температура повітря висока, а дощів практично немає. А отже ризик виникнення пожеж дуже високий. Тому аграріям в цей період потрібно забезпечити здійснення необхідного протипожежного режиму, щоб неконтрольований вогонь вмить не знищив важку багатомісячну працю.

З метою недопущення виникнення пожеж у період збирання зернових нагадуємо основні вимоги норм з питань пожежної безпеки при збиранні врожаю:

• до початку та на весь період збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні бути обладнані первинними засобами пожежогасіння.
  • трактористи, комбайнери, їх помічники та інші особи, задіяні на роботах по збиранню врожаю, повинні пройти протипожежний інструктаж;
  • у період збирання забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях;
    не дозволяється заправляння збиральної техніки пальним у хлібних масивах; заправляння машин пальним у нічний час у польових умовах.

СУВОРО забороняється курити та користуватись відкритим вогнем поряд із хлібними масивами.

Водії повинні пам’ятати, що, проїжджаючи поряд із хлібним масивом, не можна викидати недопалки в бік полів, це може призвести до пожежі із значними втратами.

Шановні громадяни, пам’ятайте, що дотримуватись вищезазначених вимог пожежної безпеки, а особливо під час жнив – обов’язок кожної людини! Лише спільними зусиллями ми не допустимо загорання хлібних масивів, адже це є основа економіки нашої країни.

У період збирання врожаю категорично забороняється:

– палити біля хлібних масивів;
– розкладати багаття на полях та поблизу них;
– спалювати стерню, післяжнивні залишки;
– полювати неподалік ланів;
– допускати проїзд чи стоянку техніки, окрім спеціально обладнаної, ближче, ніж за 100 м від хлібних масивів;
– дорослі повинні нагадати дітям про правила пожежної безпеки та подбати, щоб вони не бавилися з вогнем поблизу сільгоспугідь;
– зернозбиральна техніка має виходити в поле справною та повинна бути обладнаною первинними засобами пожежогасіння. Зокрема, вогнегасниками, лопатами та мітлами-хлопушками;
– обов’язкова наявність іскрогасників на тракторах.