Торгівля людьми – це не міф, це жахлива реальність.

Дата: 22.02.2023 10:38

Інформація матеріалів із запобігання та протидії торгівлі ...

Торгівля людьми – це не міф, це жахлива реальність. Сьогодні проблема торгівлі людьми набуває особливого значення та актуальності через широкомасштабне вторгнення російської федерації в Україну, у зв’язку з чим мільйони людей вимушені були евакуюватися на інші території або за кордон. Одними із найбільш уразливих до торгівлі людьми в такій ситуації є діти без супроводу або діти, розлучені із сім’єю, жінки, особи з інвалідністю, особи похилого віку.

Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

На жаль, цей вид злочину за кримінальними прибутками займає третє місце у світі після нелегальної торгівлі зброєю та наркотиками, тому кожен має зробити все можливим, щоб вберегтись від цього явища.

Свобода людини є однією з головних цінностей сучасного цивілізованого суспільства, а забезпечення недоторканності свободи особи – однією з головних функцій держави.

Тому вкрай важливо забезпечити ефективну протидію таким злочинам шляхом колективного реагування та скоординованих дій.

Що варто робити, щоб не потрапити до пастки торговців людьми:

• тримайтесь по двоє або троє;
  • не сідайте до автомобілів поодинці, запишіть номерні знаки авто, яким їдете;
  • в жодному разі не віддавайте свої документи;
  • зробіть копії важливих документів і надішліть їх на свою електронну пошту;
  • довіряйте свої документи лише працівникам прикордонної служби та поліції;
  • не погоджуйтеся на неофіційну роботу;
  • повідомте рідним докладну інформацію про місце свого перебування та розкажіть про подробиці роботи;
  • у підозрілих ситуаціях звертайтеся до поліції або прикордонників тощо.

Інформацію про безпечні методи пошуку роботи, консультаційну підтримку та відповіді на найактуальніші питання застосування трудового законодавства, зокрема і у воєнний час,  можливо на порталі pratsia.in.ua.