Нагадуємо, що триває безкоштовна евакуація до Кіровоградської області

Дата: 19.10.2022 11:06

Фото без опису1 раз на 4 дні відправляється безкоштовний евакуаційний поїзд Покровськ – Олександрія – Кропивницький, час відправлення 16 год. 30 хв.

Для евакуації до громад Кіровоградської області необхідно подати заявку за телефоном (099) 771-74-39.

Люди, які виїжджають з області в рамках процесу обов’язкової евакуації, отримують від держави соціальну й матеріальну підтримку. На нових місцях вони мають:

• безкоштовне житло;
  • гуманітарну допомогу;
  • щомісячну грошову допомогу (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 332, для осіб з інвалідністю та дітей 3 000 гривень, для інших осіб - 2 000 гривень);
  • разову грошову допомогу (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 р. № 220, для осіб з інвалідністю та дітей - 3 000 гривень, для інших осіб - 2 000 гривень). Вона надається відразу на вокзалі залізничної станції Кропивницький, куди зараз, в основному, переміщуються жителі Донеччини;
  • соціальний супровід під час оформлення допомоги від міжнародних організацій через платформу «єДопомога»;
  • психологічну та медичну допомогу.

Відпрацьований і алгоритм проведення евакуації, її основні маршрути. Напередодні дня евакуації працівники колцентрів повідомляють про місце та час відправлення автотранспорту з громад. Людей перевозять до Покровська – безпосередньо до евакуаційного потяга. Для перевезення маломобільних громадян використовується спеціалізований автотранспорт. І усе це – абсолютно безкоштовно. На вокзалі залізничних станцій, куди прибувають евакуйовані з Донецької області, їх зустрічають. До потягів подаються безкоштовні автобуси, які доправляють людей до місць розміщення.