Молодіжна рада

Дата: 10.11.2021 12:16

Фото без описуМолодіжна рада - це інструмент молодіжного "голосу", який дає можливість почути молодих людей. Це консультативно-дорадчий орган, який утворюється при органах місцевого самоврядування із представників молоді для консультування, розробки та реалізації молодіжної політики на місцях.
Удачненська селищна рада своїм рішенням від 05.11.2021р. № VІІІ/14-3 "Про Молодіжну раду" вирішила утворити та затвердила Положення про Молодіжну раду Удачненської селищної ради Покровського району. Анкету кандидата до складу Молодіжної ради можете скачати, натиснувши на це гіперпосилання.

СЬОГОДНІ МОЛОДІЖНА РАДА ЦЕ

• Свідома та активна молодь.
  • Освітній майданчик для розвитку демократії.
  • Промоція вашої громади (в першу чергу за рахунок доступу та активності молодих людей в сучасних інформаційних каналах).
  • Соціальний ліфт для молодих та активних.
  • Оцінка реальної ситуації в молодіжному середовищі.
  • Нові, перспективні ідеї для розвитку вашої громади
  • Середовище для розвитку молоді.
  • Кадровий резерв для муніципальних органів управління, освітніх та культурних установ, бізнесу.

Якщо у громаді є Молодіжна рада, то скоріш за все, місцева влада готова до системної та прозорої молодіжної політики. А це означає, що громада не помилилась на останніх виборах.

Саме над формуванням і розвитком цих навичок і має працювати Молодіжна рада у вашій громаді.

ТРОХИ ІСТОРІЇ
У США та Канаді, цьому сприяли такі організації як - the Freechild project і Points of Light Foundation. Важливим поштовхом для участі молоді стала Конвенція про права дитини, яка була прийнята резолюцією 44/25 Генеральної Асамблеї ООН від 20 листопада 1989 року, що спричинило справжній "бум" для молодіжних рад.
Уже в 1992 році Постіи?на конференція місцевих і регіональних органів влади Ради Європи, попередник Конгресу місцевих і регіональних органів влади, зрозуміла, що участь молоді вимагає прихильності з боку місцевих і регіональних органів влади до формування культури, в якіи? молоді люди мають можливість робити свіи? внесок цінними и? значущими способами. Прихильність Постіи?ноі? конференціі? була транспонована у Європеи?ську хартію про участь молоді в муніципальному та регіональному житті, яка стала результатом дискусіи? між молодими людьми та місцевими і регіональними виборними представниками. Хартія була переглянута в 2003 році на прохання молодих учасників на конференціі? на тему «Молодь – рушіи?на сила в містах і регіонах», організованіи? Конгресом у Кракові (Польща) в березні 2002 р. для відзначення 10-тоі? річниці Хартіі?.
«Активна участь молодих людеи? в ухваленні рішень і діяльності на місцевому і регіональному рівнях має важливе значення, якщо ми хочемо побудувати більш демократичне, солідарне і процвітаюче суспільство. Участь у демократичному житті будь-якоі? спільноти не зводиться до голосування або висунення кандидатів на виборах, хоча и? це вельми важливо. Участь та активна громадянська позиція передбачають наявність прав, засобів, простору і можливостеи?, а де необхідно – підтримку, щоб прии?мати участь і впливати на рішення, а також брати участь в акціях і заходах з тим, щоб сприяти побудові кращого суспільства». Преамбула переглянутоі? Європеи?ськоі? хартіі? щодо участі молоді в громадському житті на місцевому і регіональному рівні. Дану хартію, Україна як член Ради Європи, також ратифікувала.

Кількісний та персональний склад Молодіжної ради визначається установчими зборами та не може становити більше 15 членів. Склад Молодіжної ради вважається сформованим за умови затвердження не менше 10 членів.

Строк повноважень складу Молодіжної ради – два роки.

Увійти до складу Молодіжної ради може молода людина віком від 14 до 35 років, що постійно проживає на території громади.

Склад Молодіжної ради формується на установчих зборах шляхом рейтингового голосування за осіб, які особисто присутні на установчих зборах та подали відповідні документи.

Для участі в установчих зборах кандидати на членство в Молодіжній раді мають подати до ініціативної групи такі документи:

• заяву у відповідній формі;
  • бланк підписів 10 молодих жителів громади;
  • копію паспорта громадянина України.

До складу Молодіжної Ради входять:

• голова Молодіжної ради;
  • заступник голови Молодіжної ради;
  • секретар Молодіжної ради;
  • члени Молодіжної ради.

Заповенну анкету разом з бланком підписів надсилати на електронну пошту vmolodudachnotg@ukr.net в сканованому вигляді. Оригінали зберігати і принести з собою на установчі збори, про дату та час яких буде оголошено додатково.