Global Running Day
Всесвітній день бігу — 5 червня — нагадує суспільству про позитивні та корисні речі, які може запропонувати біг.
Ще задовго до нашої ери в країнах Ближнього Сходу (Межиріччя, Месопотамія, Єгипет) проводили змагання з бігу. У стародавніх греків були свої системи тренувань бігунів-олімпійців. Біг на різні дистанції є невід’ємною складовою всіх сучасних олімпіад з моменту відродження їхнього проведення П’єром де Кубертеном.
Біг належить до циклічних (із закономірною послідовністю повторних рухів) природних динамічних (із переміщенням у просторі) вправ.
Від інших видів локації людини, біг відрізняється так званою «фазою польоту» — станом, коли обидві ноги відірвані від поверхні землі.
При заняттях бігом нормалізуються процеси збудження і гальмування, що становлять основу фізіологічної діяльності мозку.
Основною рисою, яку тренери враховують при відборі в бігові дисципліни, є врівноваженість людини.
Біг, навіть від 5-ти до 10-ти хвилин на добу та з низькою швидкістю < 9,6 км/год, пов'язаний із помітно зниженим ризиком смерті від усіх причин та серцево-судинних захворювань. Про це свідчить дослідження, опубліковане в журналі Американського коледжу кардіології (АСС), де досліджували 55 137 дорослих віком від 18 до 100 років (середній вік – 44 роки) протягом 15-річного періоду. «Бігуни» мали на 30% та 45% нижчі установлені ризики загальної смерті та смерті від серцево-судинних захворювань відповідно. І вже навіть щотижневий біг тривалістю менше 51-ї хвилини дозволив знизити ризики. І навіть ті, хто бігав менше 51-ї хвилини на тиждень (приблизно 5-10 хвилин на день), мали схоже зниження ризику смерті, як і ті, хто бігав більше 176-ти хвилин на тиждень.
У часи пандемії багато людей почали займатися бігом для підтримки фізичної форми і зняття тривоги. І сьогодні – у Всесвітній день бігу – чудова нагода розпочати цю чудову і корисну для здоров’я звичку!