Вишиванка - генетичний код українця

Дата: 20.05.2021 14:16

Дослідники стверджують, що розвиток вишиванки відбувався протягом декількох століть. Наші предки постійно вигадували нові орнаменти та техніки. Навчилися виготовляти нитки унікальних відтінків для того, щоб на полотні грали нові кольори.

У давнину вірили, що вишиванка оберігає людину, дарує їй добру долю та здоров’я. Матері вишивали своїм дітям одяг з особливою теплотою і любов’ю. У деяких регіонах України процес вишивання являвся особливою церемонією. Жінки в процесі молилися і вірили, що ці молитви зроблять вишиванку сильнішою і зарядженою тільки позитивними емоціями.

Наші предки вірили, що кожен елемент на вишиванці має сакральне значення.

При виборі вишиванки важливо звертати увагу на візерунки, на поєднання кольорів.

Отже, що ж символізують візерунки:

• геометричні візерунки – символізують стихії природи і родючість землі, такі візерунки характерні Гуцульщині;
  • рослинні і квіткові орнаменти – символізують сімейне щастя, материнську любов. Вони характерні Черніговскому регіону;
  • тварин і птахів вишивали по всій Україні. Майстри вірили, що вони приносять вірність, достаток і довголіття.

Вперше з ініціативою відзначати День вишиванки в Україні виступила в 2006 році студентка Чернівецького національного університету Леся Воронюк. Вона надихнулася своїм другом, який постійно носив вишиванку.

Дівчина запропонувала своїм однокурсникам в один з днів прийти на заняття в національній сорочці. Спочатку цю ідею підтримало невелика кількість студентів, але з часом все більше студентів і викладачів приєдналися до ініціативи.

У нашій вишитій сорочці міститься потужна сила і особливе послання від минулих поколінь українців — майбутнім.

Наша вишиванка — це урочисто, модно і завжди доречно. Вона об’єднує і надихає українців на нові перемоги не тільки в Україні, а і у найвіддаленіших куточках Землі.

Вітаємо усіх українців з Днем вишиванки!