Вишиванка - генетичний код українця
Дослідники стверджують, що розвиток вишиванки відбувався протягом декількох століть. Наші предки постійно вигадували нові орнаменти та техніки. Навчилися виготовляти нитки унікальних відтінків для того, щоб на полотні грали нові кольори.
У давнину вірили, що вишиванка оберігає людину, дарує їй добру долю та здоров’я. Матері вишивали своїм дітям одяг з особливою теплотою і любов’ю. У деяких регіонах України процес вишивання являвся особливою церемонією. Жінки в процесі молилися і вірили, що ці молитви зроблять вишиванку сильнішою і зарядженою тільки позитивними емоціями.
Наші предки вірили, що кожен елемент на вишиванці має сакральне значення.
При виборі вишиванки важливо звертати увагу на візерунки, на поєднання кольорів.
Отже, що ж символізують візерунки:
- геометричні візерунки – символізують стихії природи і родючість землі, такі візерунки характерні Гуцульщині;
- рослинні і квіткові орнаменти – символізують сімейне щастя, материнську любов. Вони характерні Черніговскому регіону;
- тварин і птахів вишивали по всій Україні. Майстри вірили, що вони приносять вірність, достаток і довголіття.
Вперше з ініціативою відзначати День вишиванки в Україні виступила в 2006 році студентка Чернівецького національного університету Леся Воронюк. Вона надихнулася своїм другом, який постійно носив вишиванку.
Дівчина запропонувала своїм однокурсникам в один з днів прийти на заняття в національній сорочці. Спочатку цю ідею підтримало невелика кількість студентів, але з часом все більше студентів і викладачів приєдналися до ініціативи.
У нашій вишитій сорочці міститься потужна сила і особливе послання від минулих поколінь українців — майбутнім.
Наша вишиванка — це урочисто, модно і завжди доречно. Вона об’єднує і надихає українців на нові перемоги не тільки в Україні, а і у найвіддаленіших куточках Землі.
Вітаємо усіх українців з Днем вишиванки!