Удачненська селищна рада
Донецька область, Покровський район

Ніколи знову!

Дата: 08.05.2021 21:10
Кількість переглядів: 1562

У вересні 1939 року разом з поляками українці першими відчули наслідки змови двох тоталітарних режимів, комуністичного та нацистського, які розпалили смертоносну пожежу Другої світової. Гітлер і Сталін — одного поля ягоди.

Недарма в наш час у стінах українського парламенту ухвалено закон, якиий юридично урівнює злочинність нацистського та комуністичного людиноненависницьких режимів.

Ми, українці, пам’ятаємо про мільйони євреїв, що загинули внаслідок Голокосту. Так само засуджуємо геноцид кримськотатарського народу. Це наш спільний біль, який не вщухає понад вісім десятиліть.

Хай незгасна людська пам’ять про колосальні багатомільйонні жертви Другої світової, про тисячі дощенту зруйнованих міст і десятки тисяч спалених сіл застереже світ від повторення цієї жахливої катастрофи.

У Другій світовій за різними підрахунками загинуло від 50 до 85 млн людей, більше 8 млн з них – українці. Ми, як ніхто, знаємо, якою ціною здобувалася перемога над нацизмом. Ми повинні пам’ятати та ніколи не допустити, щоб цей жах знову повторився.

Переживши страшну біду, народи сподівалися, що ніколи знову параноїки-тирани не пересуватимуть в Європі кордони. Що мирні жителі не будуть гинути під обстрілами. Що людей не вбиватимуть тому, що їхня земля сподобалася окупантам.

Особливо гостро цю надію відчував український народ. Нашій землі випало стати головним полем бою тієї війни. Наші втрати були незліченними. В Україні немає жодної родини, яку б те вселенське лихо обійшло стороною. Велика біда постукала до кожної хати.

Наш український внесок у перемогу визнаний усім світом. Українці боролися з нацизмом не лише у складі Червоної армії та УПА, але й у військах усіх країн антигітлерівської коаліції. Не лише на рівнинах Європи, але й у пустелях у Північній Африці та на водах Тихого океану. Для радянського режиму перемога над нацизмом стала підставою оголосити Східну Європу зоною свого впливу, позбавити народи радянської імперії і їхніх сусідів права самим обирати власну долю.

У 1944-му році кожен третій військовослужбовець Червоної армії був вихідцем з території України.

Більше 2,5 млн українців були нагороджені радянськими та західними медалями та орденами, більше 2-х тисяч стали Героями Радянського Союзу, з них 32 - двічі, а найкращий ас союзної авіації Іван Кожедуб - тричі. Кримськотатарський пілот-ас Ахмет-Хан Султан - двічі.

Одним з тих, хто підписав Акт капітуляції Японії, був український генерал Кузьма Дерев’янко, а українець Олексій Берест підняв прапор над Рейхстагом.

Але неправда і неволя не можуть тривати вічно. Крах СРСР, який наближали визвольні рухи поневолених народів, наші українські борці за незалежність, дав новий шанс на мир і свободу народам, і Україна ним скористалася. Ми, українці, вірили і віримо, що зможемо жити у дружбі з усіма сусідами, разом будувати нову об’єднану Європу — спільний дім вільних народів.

Проте на жаль, Москва не відмовилася від імперських амбіцій. Понад сім років тому РФ розпочала агресію проти України, і вона триває вже довше, ніж Друга світова! Восьмий рік стрічка новин щодня приносить звістки про втрати, про обстріли, про зосередження російських військ, що готуються до наступу. Давайте вшануємо хвилиною мовчання пам’ять загиблих у Другій світовій війні і у війні, що її проти України розв’язала Російська Федерація.

Вічна шана тим, хто постраждав та поклав своє життя заради наближення перемоги у 1945 році. Слава тим, хто захищає Україну сьогодні.

Путін каже «Можем повторить». А ми, відчуйте різницю, — «Ніколи знову». Саме під таким гаслом відзначаємо День пам’яті і примирення і День Перемоги у Другій світовій війні. Адже саме мета не допустити нової великої війни в Європі і породила Європейський Союз, до якого ми нині прагнемо.

Ніколи знову!

Never again!

Пам'ятаємо! Перемагаємо!

Фото без опису



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь